Opublikowano

Odzież używana do treningu bokserskiego

Odzież bokserska

Sporty walki nadal cieszą się u nas olbrzymią popularnością. Nie tylko bowiem sprzyjają rozwojowi fizycznemu, lecz także wyrabiają charakter i trenują koncentrację. Uprawiając boks będziemy czuć się bezpieczniej w sytuacji zagrożenia, a także wykształcimy w sobie sportowego ducha walki. Jednak nawet najlepiej przeprowadzony trening i nasze najszczersze chęci nie pomogą, jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego sprzętu oraz ubioru.

Ochroń ręce

W trakcie walki bokserskiej używa się przede wszystkim rąk, dlatego tak ważne są odpowiednie rękawice bokserskie.

Produkuje się je z mikrofibry, czyli tak zwanej semi leather, które są równie wytrzymałe co naturalna skóra. Najbardziej odpowiednie będą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z boksem.

Najbardziej odpowiednie będą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z boksem.

Wyróżnić możemy dwa rodzaje rękawic bokserskich:

  • sznurowane klasycznie 
  • zapinane na szerokie rzepy

Kolejny podział rękawic bokserskich związany jest z ich przeznaczeniem: inne wykorzystywane będą do walk, inne do treningów na gruszkach czy workach treningowych. Te drugie nazywamy przyrządowymi.

Stań na własnych nogach

Równie ważna podczas walki i treningu bokserskiego co praca rąk, jest praca nóg, dlatego olbrzymią wagę powinniśmy przywiązywać do właściwego doboru obuwia.

Specjalne buty bokserskie są wysokie, lekkie, na cienkiej gumowej podeszwie, zapewniającej dobrą przyczepność do podłoża, a także wysoką zwrotność walczącego.

Wykonane są ze skóry lub innych przewiewnych materiałów. Pamiętajmy, aby były idealnie dopasowane do stopy.

W koszulce czy bez?

Typowym strojem do uprawiania boksu są krótkie spodenki z charakterystycznym szerokim pasem oraz koszulki na ramiączkach, uszyte z przewiewnych, oddychających materiałów, nie ograniczających ruchów pięściarza.

Po skompletowaniu takiego stroju wystarczy znaleźć odpowiedniego trenera i szkołę bokserską, aby móc zacząć swoją przygodę z boksem.