Opublikowano

Ochrona głowy – kask bokserski

Bokser w kasku

Dobrze dopasowany kask bokserski stanowi skuteczne zabezpieczenie głowy. Profesjonalna ochrona w trakcie treningów lub sparingów jest bardzo ważna, ponieważ liczne ciosy w nią mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie zawodnika. Mogą spowodować nawet zmiany wsteczne w mózgu w wieku starszym. Z tego względu na rynku mamy dostęp do dobrej jakości sprzętu, wykonanego zarówno z materiałów syntetycznych, jak i ze skóry naturalnej. Dobrej jakości kask bokserski, chroniąc zdrowie zawodnika, pozwala w pełni czerpać zadowolenie z uprawianego sportu bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Kaski bokserskie ze względu na przeznaczenie możemy podzielić na:

  • turniejowe,
  • sparingowe.

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu kasku bokserskiego?

Kask bokserski powinien dobrze przylegać do głowy, by nie przesunął się podczas ciosu. Warto zwrócić uwagę na zapięcia i rzepy. Jeżeli te uwierają lub nie trzymają mocno, lepiej poszukać innego modelu. Poza tym, należy zastanowić się, do czego dany kask będzie nam potrzebny. Kaski turniejowe nie chronią części policzkowej twarzy i podbródka, podczas gdy sparingowe zapewniają ochronę wszystkich krytycznych punktów twarzy. Dla dzieci, kobiet i osób dbających o wygląd dostępne są kaski bokserskie z kratką, które niemalże całkowicie eliminują ryzyko złamania nosa czy uszkodzenia łuku brwiowego. Dzięki wypełnieniu żelem, pianką lub innym tworzywem sztucznym, energia ciosu zmniejsza się i tylko jej część dociera do głowy celnie trafionego przeciwnika.

Kask a uprawiany sport

Kask bokserski dobiera się też pod względem uprawianej dyscypliny. W klasycznym boksie liczy się wielowarstwowe wypełnienie, ponieważ zawodnik narażony jest najczęściej na ciosy z boku. Inaczej jest w MMA czy boksie tajskim. Tam polecane są kaski, które chronią nie tylko policzki, ale także czubek głowy, ponieważ walka w zwarciu i ryzyko ciosów z góry jest wówczas znaczne. Zajrzyjcie do oferty naszego sklepu, gdzie znajdziecie kaski bokserskie dopasowane do Waszych potrzeb. Na kasku nie warto oszczędzać, ponieważ to od niego w dużym stopniu zależą nasz komfort i bezpieczeństwo.