Opublikowano

Niezbędny sprzęt do treningu bokserskiego

ochraniacz na zęby

W celu rozpoczęcia nauki boksowania w pierwszej kolejności konieczne jest nabycie odpowiednich rękawic. Rękawice bokserskie stanowią ochronę dłoni przed urazami, amortyzują też wyprowadzane przez boksera ciosy. Do podstawowego sprzętu bokserskiego zalicza się również owijki na dłonie, które usztywniają nadgarstek. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia boksera jest kask, który ma za zadanie chronić głowę przed obrażeniami. Owijki z powodzeniem mogą zostać zastąpione bandażami czy rękawicami żelowymi. Wybór uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań trenującego.

Dodatkowe wyposażenie sprzętu bokserskiego

Z czasem dobrze byłoby pomyśleć o poszerzeniu swojego sprzętu o inne, przydatne akcesoria. Warto zaopatrzyć się w ochraniacz na szczękę oraz suspensor, czyli ochraniacz na krocze. Posiadanie ich w swoim wyposażeniu bokserskim stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas treningów. Z czasem przydać się może także ochraniacz na brzuch, który zabezpieczy jamę brzuszną przed możliwymi uszkodzeniami narządów wewnętrznych.

Przy rozpoczęciu przygody z treningami bokserskimi należy pamiętać o dbaniu o formę. Aby było ono efektywne, wskazane jest nabycie takich sprzętów jak hantle, skakanka czy piłeczka sprawnościowa. Tego rodzaju urządzenia angażują pracę odpowiednich partii mięśni, potęgując efektywność treningów.

Nieocenioną pomocą dla trenera, czy też podczas pracy w parach, będą tarcze na dłonie, dzięki którym możliwe jest ćwiczenie wyprowadzania ciosów bez ryzyka spowodowania obrażeń u osoby otrzymującej uderzenia. Natomiast alternatywę dla treningu w parach stanowią gruszki bokserskie, worki treningowe oraz głowice na sprężynie. Po te ostatnie z chęcią sięgają osoby zaczynające trenowanie boksu.