Opublikowano

Jak wybrać właściwe pierwsze rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie dla początkujących

Rękawice bokserskie to niezbędny element wyposażenia każdego pięściarza. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które uprawiają określone sporty walki. Wbrew pozorom ten sport może spowodować wiele groźnych, a w niektórych przypadkach i śmiertelnych urazów. Obecnie wykorzystywane są również do muay tai oraz kickboxingu.

Rękawice bokserskie dla początkujących

Na rynku nie ma typowych elementów ochronnych przeznaczonych dla osób początkujących. Pierwsze rękawice bokserskie powinny być dobrane zgodnie z parametrami oraz własnymi preferencjami. Na początek odpowiednim rozwiązaniem będą modele syntetyczne, które charakteryzują się niewysoką ceną, jednak dają odpowiedni komfort w czasie treningów.  Pierwsze rękawice bokserskie nie powinny być drogie, gdyż intensywność treningów na początku nie jest zbyt duża. Te elementy nie muszą więc być bardzo wytrzymałe. Warto również zdecydować się na zakup rękawic zapinanych na rzeczy, co zapewnia odpowiednią wentylację.

Waga rękawic bokserskich

Dostępne na rynku rękawice bokserskie występują w bardzo podstawowej rozmiarówce, a dokładniej od rozmiaru S do XL. Oczywiście osoby o większych rękach powinny wybierać cięższe rękawice. Jednak warto pamiętać, że modele o największej wadze przeznaczone są do użytku przez zawodowców. Pierwsze rękawice bokserskie powinny głównie zapewnić bezpieczeństwo oraz lepszą amortyzację ciosów. Waga tych akcesoriów podawana jest w uncjach. Warto więc wiedzieć, że jedna uncja odpowiada 28,4 g. Do najpopularniejszych na rynku modeli można zaliczyć te z wagą 10 oraz 12 uncji. Ważne jest, aby waga rękawic została odpowiednio dopasowana do wagi osoby, która zamierza z nimi trenować.