Opublikowano

Akcesoria dla bokserów – przegląd

rękawice bokserskie

W boksie liczy się sprawność zawodnika, jego technika walki, odpowiedni ubiór oraz akcesoria, które z jednej strony usprawniają trening, z drugiej wspomagają pięściarza na bokserskim ringu.

Poniżej ich krótki przegląd.

Jaką funkcję spełniają rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie chronią ręce pięściarza przed poważnymi urazami.

Oferowane przez nas rękawice „Orthodox” wykonane zostały z połączenia dwóch rodzajów materiałów: skóry naturalnej oraz metalicznej. Szyte są ręcznie, w celu zapewniania lepszego komfortu zawodnikowi.  

Ich wyjątkowa konstrukcja, stabilizująca nadgarstek, a także anatomiczny profil, niwelujący ryzyko kontuzji, sprawiają, że są one idealne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych zawodników. 

Kask bokserski niezbędnym akcesorium dla każdego pięściarza

Kolejnym akcesorium, którego nie może zabraknąć w szafce każdego zawodnika, trenującego boks, jest kask.

Wybierając kask tej samej marki co rękawice, zyskasz gwarancję pełnego bezpieczeństwa swojej głowy podczas walki i treningów.

Kaski te wyprodukowane są z wysokiej jakości skóry. Chronią kości policzkowe, nie ograniczając przy tym widoczności. Są lekkie, a dzięki rzepom i pasom, doskonale dopasowują się do głowy użytkownika.

Jak piłeczki sprawnościowe poprawią twój refleks?

Akcesoria dla bokserów niezbędne są nie tylko w czasie walki, lecz także podczas indywidualnych ćwiczeń. Przykładem mogą być piłeczki sprawnościowe. 

Poprawiają koordynację, zmniejszają czas reakcji oraz pozytywnie wpływają na refleks. Jeśli zależy ci na ulepszeniu swojej motoryki, warto zdecydować się na ich zakup.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kombinezon do sauny?

Jeśli natomiast twoim celem jest zrzucenie kilku kilogramów przed ważeniem, nabądź kombinezon do sauny, które przyczynia się do większej potliwości. Zawodnik szybciej spala w nim tłuszcz, co skutkuje utratą wagi, a także pozbywa się toksyn z organizmu.

Należy zatem pamiętać zatem, że sam strój bokserski to nie wszystko. Równie ważne są odpowiednio dobrane akcesoria najwyższej jakości, które znajdziecie w naszym sklepie.