Opublikowano

Sprzęt do mma – przegląd

odzieży oraz ochrony

Mixed matrial arts jak żaden inny sport nie tylko zwiększa możliwości siłowe i wydolnościowe, ale także poprawia koordynację, zdolności koncentracji, uczy pewności siebie i hartuje charakter. Początkowe zajęcia z MMA nie wymagają posiadania rozbudowanego sprzętu, jednak wraz ze zdobywaniem kolejnych umiejętności będzie rozwijać się także liczba niezbędnych elementów wyposażenia sportowca.  Czytaj dalej Sprzęt do mma – przegląd

Opublikowano

Niezbędny sprzęt do treningu bokserskiego

ochraniacz na zęby

W celu rozpoczęcia nauki boksowania w pierwszej kolejności konieczne jest nabycie odpowiednich rękawic. Rękawice bokserskie stanowią ochronę dłoni przed urazami, amortyzują też wyprowadzane przez boksera ciosy. Do podstawowego sprzętu bokserskiego zalicza się również owijki na dłonie, które usztywniają nadgarstek. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia boksera jest kask, który ma za zadanie chronić głowę przed obrażeniami. Owijki z powodzeniem mogą zostać zastąpione bandażami czy rękawicami żelowymi. Wybór uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań trenującego. Czytaj dalej Niezbędny sprzęt do treningu bokserskiego

Opublikowano

Jak wybrać właściwe pierwsze rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie dla początkujących

Rękawice bokserskie to niezbędny element wyposażenia każdego pięściarza. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które uprawiają określone sporty walki. Wbrew pozorom ten sport może spowodować wiele groźnych, a w niektórych przypadkach i śmiertelnych urazów. Obecnie wykorzystywane są również do muay tai oraz kickboxingu. Czytaj dalej Jak wybrać właściwe pierwsze rękawice bokserskie?

Opublikowano

Personalizowane rękawice bokserskie – idealny prezent

Rękawice-prezent

Jeśli ktoś z twoich przyjaciół trenuje boks lub jest jego zagorzałym fanem, sprezentuj mu personalizowane rękawice bokserskie. Jeśli czynnie ten sport uprawia, z pewnością przydadzą mu się na ringu, gdzie spersonalizowany napis doda mu otuchy i zagrzeje do walki. Jeśli bokserskie walki woli natomiast podziwiać z widowni, personalizowane rękawice bokserskie, wiszące na przykład na drzwiach pokoju, będą mu przypominać o ukochanym sporcie, a widoczny na nich napis o darczyńcy.

Czytaj dalej Personalizowane rękawice bokserskie – idealny prezent
Opublikowano

Odzież używana do treningu bokserskiego

Odzież bokserska

Sporty walki nadal cieszą się u nas olbrzymią popularnością. Nie tylko bowiem sprzyjają rozwojowi fizycznemu, lecz także wyrabiają charakter i trenują koncentrację. Uprawiając boks będziemy czuć się bezpieczniej w sytuacji zagrożenia, a także wykształcimy w sobie sportowego ducha walki. Jednak nawet najlepiej przeprowadzony trening i nasze najszczersze chęci nie pomogą, jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego sprzętu oraz ubioru.

Czytaj dalej Odzież używana do treningu bokserskiego
Opublikowano

Ochrona głowy – kask bokserski

Bokser w kasku

Dobrze dopasowany kask bokserski stanowi skuteczne zabezpieczenie głowy. Profesjonalna ochrona w trakcie treningów lub sparingów jest bardzo ważna, ponieważ liczne ciosy w nią mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie zawodnika. Mogą spowodować nawet zmiany wsteczne w mózgu w wieku starszym. Z tego względu na rynku mamy dostęp do dobrej jakości sprzętu, wykonanego zarówno z materiałów syntetycznych, jak i ze skóry naturalnej. Dobrej jakości kask bokserski, chroniąc zdrowie zawodnika, pozwala w pełni czerpać zadowolenie z uprawianego sportu bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Czytaj dalej Ochrona głowy – kask bokserski
Opublikowano

Rękawice bokserskie – rodzaje

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie różnią się od siebie pod względem wagi, przeznaczenia i materiałów, z których powstają. Rękawice bokserskie poprawiają bezpieczeństwo na ringu, amortyzując ciosy i chroniąc zawodników przed bezpośrednimi skutkami uderzenia. Z tego względu kupując rękawice bokserskie, należy odpowiednio dobrać je do masy ciała zawodnika oraz rodzaju sparingów i intensywności treningu. Popularne są rękawice bokserskie spersonalizowane, które można zamówić w naszym sklepie.

Czytaj dalej Rękawice bokserskie – rodzaje

Opublikowano

Blog firmy Orthodox

Witamy na blogu

Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu. Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Będziemy na nim publikować wpisy, w których umieścimy szczegółowe informacje na temat działania sprzedawanych przez nas produktów i świadczonych usług. Gorąco zachęcamy do jego regularnego śledzenia!